Japon bilim insanları son noktayı koydu! İşte en zeki kan grubu, hepsinden farklıymış

Kandaki alyuvar zarlarında A ve B tipi proteinler bulunur. Kan grupları da buna bağlı olarak oluşmaya başlar. İki tip proteini barındıran kişiler AB kan grubuna, iki proteine de sahip olmayan kişiler 0 kan grubuna sahiptir.

Hastalıklara yakalanmada etkili bir rol oynayan kan grupları hastalığa yakalanma hızında önemli faktörlerden biridir. Japon bilim adamları ise kan gruplarının kişilik özelliklerini belirlediğini belirtiyor.

Belirtilen teoriye göre her kan grubu kendine özgü olumlu ve olumsuz kişilik özellikleri barındırıyor. Tıp alanında önemli araştırmalardan biri olan kan gruplarından dolayı hastalıklara yakalanma seviyesinin değişim hızı, bazı hastalıklara karşı daha dirençli olmayı berberinde getiriyor.

Kan grubu 0 olan kişilerin bazı hastalıklara karşı daha güçlü olduğu belirtiliyor. A, B, ve AB kan gruplarına sahip kişilerin ise bazı hastalıklara daha yatkın olduğu belirtiliyor. Hastalıklara karşı korunmak için kan grubunuza göre koruyucu faydalar uygulamak daha doğru olabilir.

Japon bilim uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre kişilik özellikleri vücudun safra, kan ve balgam gibi sıvılarıyla ilişkili. Japon profesör Tokeji Furukawa’ya göre ise her kan grubu, bireylerin özelliklerini etkiliyor.

A KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

Araştırmada, A tipi kan grubuna sahip olanların zeka seviyesinin yüksek olduğu belirtiliyor. A tipi kan grubuna sahip insanlar genellikle yaratıcılık, zekilik ve iş birliği gibi durumlarda olumlu özellikler sergilerler. Aktiflik gösterilecek ortamlar tam olarak A kan grubu kişilerine göredir. Olumsuz etkileri arasında ise inatçı olmaları ve gerginlik yer alıyor. A tipi bireyler Japonya’da çoğunlukta yer alıyor.

0 KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

0 kan grubuna sahip olan kişiler güven, kararlılık, dayanıklı olmak ve sezgiler ile ilişkilendiriliyor. Bu insanlar grup çalışmalarında başarılı olan, son derece adil tarafı temsil edebilir. Ancak olumsuz özellikleri arasında bencil ve dengesiz olmaları yer alıyor.

AB KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

AB tipi kan grubuna sahip olan bireyler için güçlü yönler arasında en belirgini uyum sağlama yeteneği. Bu kişilerin doğuştan uyumlu ve sıcakkanlı insanlar oldukları belirtiliyor. Akılcılık ve uyum konusunda başarılı olan AB grupları aynı zamanda kararsız, eleştirel ve unutkan olabilir.

B KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

B tipi kan grubuna sahip bireylerin genellikle güçlü tutkulu, empatik, kararlı bir tavırda olduğu söylenmektedir. Ancak aynı zamanda bencillik, düzensizlik konusunda çeşitli sorunlar yaşadıkları belirtilmektedir. Bu kan grubuna sahip kişilerin A grubuna sahip kişilerle çatıştığı söylenir.

Hangi kan grubu ne tür hastalıklara yatkındır?

A kan grubu genellikle mide kanseri ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma eğilimi bulunabilir. B grupları da kalp rahatsızlıkları ve yumurtalık kanseri riski taşıyabilir. Ancak bu tür durumlar kişilerin sağlık durumuna göre değişkenlik gösterir.

AB kan grubuna sahip kişilerde kalp hastalığı ve hamile kadınlarda preeklampsi riski artış gösterebilir. Bireylerin sağlık durumu için alanında uzman kişilerle görüşmesi daha doğru olacaktır. Kan grubu 0 olan bireyler ise ülser geliştirme ve sivrisinekleri çekme olasılığı yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x