İdolünün Van der Sar Olduğunu Söyleyen Altay Bayındır Hollandalı Futbolcudan Beklenmedik Bir Yanıt Aldı

Fenerbahçe’nin eski kalecisi Altay Bayındır’ın dünya futbolunun yıldız isimlerinden Manchester United’ın unutulmaz file bekçisi Edwin van der Sar hakkında dile getirdiği övgü dolu sözleri, İngiliz basınında geniş yankı buldu. Ancak bu övgülere, Hollandalı futbolcu, oldukça kaba bir karşılık verdi.

Sezon başında Manchester United’ın yolunu tutan 25 yaşındaki futbolcu, Manchester United’ın kendi televizyon kanalına özel bir röportaj verdi.

Milli kaleci, bu röportajda en çok hayran olduğu kalecinin Edwin van der Sar olduğunu belirterek idolünü açıkladı.

Altay Bayındır’ın bu açıklaması, Manchester United’ın resmi sosyal medya hesapları üzerinden tüm dünya ile paylaşıldı. Ancak, bu paylaşımın ardından beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Edwin van der Sar, Altay Bayındır’ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt vererek herkesi şaşırttı.

Paylaşımın altına yorum yapan Van der Sar, “Selam Altay, yakında Manchester’da görüşüp kalecilik hakkında sohbet edeceğiz ama bileceğin gibi benim favorim hala Andre Onana!” ifadelerini kullandı.

2005’ten 2011 yılına kadar Kırmızı Şeytanlar’ın kalesini koruyan Holladalı’nın yorumu, hem Türk hem de İngiliz taraftarlarının tepkisini çekti.

Yağız Sabuncuoğlu da programında konu hakkında “Edwin van der Sar’ın sözleri, Altay’ı ve Altay’ın temsilcisini fazlasıyla üzdü. Manchester United’ın iletişim ekibiyle de konuştular.” dedi.

Andre Onana, Manchester United’ın birinci kalecisi konumunda bulunuyor. Altay ise şu ana kadar yeni takımıyla herhangi bir maçta görev alamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x