Hande Fırat Yazdı: Fethullah Gülen’in Cenazesi Türkiye’ye Getirilecek Mi?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü yazısında, Gülen’in cenazesinin Türkiye’ye getirilip getirilmeyeceğine değindi.

Gülen’in dolaşıma sokulan videosunda da sağlığının iyi olmadığını yazan Fırat “FETÖ elebaşının sağlığının iyi olmadığı bu videodan da anlaşılıyor. Sadece şeker değil, hem demans hem de böbrek hastası. Edindiğim bilgilere göre, hastalıkları nedeniyle zamanının çoğunu uyuyarak geçiriyor” dedi.
Fırat’ın verdiği bilgiler özetle şöyle:

* Pensilvanya’daki çiftlikten Mustafa Özcan, Cevdet Türkyolu, Abdullah Aymaz gibi isimlerin de kandırması ve biraz da kendi isteği ile ayrıldı. Gerekçe ise büyü, üç harflilerin geldiği, sağlığının daha iyi olacağı, takip edildiği…

FETÖ ELEBAŞI NEREDE

* Başka ülke ya da başka bir eyalette değil. Aynı eyalette yer değiştirdi.

* CIA’in güvenli evinde olduğu iddiası da doğru değil.

KAVGA BÜYÜK

* Örgüt içinde kavga büyük. Fethullah Gülen artık yönetemiyor. Hem her haziran ayında örgüt içinde yapılan atamalar nedeniyle hem de mal varlığı ve para nedeniyle…

* Yeğeni örgüte adeta bayrak açtı. O kadar ki Türkiye’ye gelip yaşananları anlatmak istediğini bile söyledi. Aslında artık kamuya açık yaptığı itiraflarının devam eden dava dosyalarına da girmesi gerekiyor.

* Artık mesele örgütün Gülen sonrasında nasıl yönetileceğinde…. Kavga büyük olduğu için örgütün bölünebileceğini söyleyenler de var. Örgüt o kadar karışmış durumda ki bazı hesaplarca ya da kişilerce “hâlâ çok etkililer” spekülasyonu da yersiz. Bu durum terör örgütüne artık sahip olmadığı bir gücü verme çabası.

* Gülen ölürse Türkiye’ye getirileceği iddiasına gelince; bu da doğru değil. Ankara’ya göre kendisini koruyan kollayan ülkenin topraklarında gömülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x